Reformer Pilates

enerGym Reformer Pilates Dersleri

Reformer Pilates Nedir ?

Vücuttaki büyük kas gruplarının yanında küçük kas gruplarını da çalıştırarak öncelikle koordinatif bir motor beceri olan dengenin yanı sıra duruş bozuklukları ve doğru nefes alıp verme gibi konularda üyelerimizin sorunlarını çözmesine yardımcı olur.

Vücudun esnemesini ve güçlenmesini sağlayan zorlayıcı olmayan, 100’den fazla harekete imkan tanıyan aletlerle yapılan bir egzersiz programıdır.

Her yaş grubunun yapabileceği Reformer pilates, karın ve sırt bölgesini eşit oranda güçlendirdiği için yanlış oturuş şekilleri, duruş bozukluklarını düzeltir.

Pelvik taban kasları ve alt karın kaslarını da geliştirdiği için doğum sonrası karın bölgesinin toparlanmasına da yardımcı olur bu nedenle çok yönlü ve faydalı bir egzersiz programıdır.

Reformer Pilates Dersleri

Sakatlanma riskinin minimum seviyede olması Reformer Pilates’in avantajlarından bir diğeridir. Kullanılan aletler sayesinde yaylarla yer çekimi kuvvetinin etkisini azaltarak yükü eklemlerinizin zorlanmayacağı şekilde hafifletir ve hareketleri daha güvenli yapmanızı sağlar.

Tüm vücudu kapsayan egzersizleri bir araya getirip geliştirerek, zihin ve vücudu bir noktada toplayan nefes, düzgün form, etkin hareket kalıplarına dikkat edip dengeyi, koordinasyonu arttıran, stresi azaltan, oldukça güvenli, zorlayıcı olmayan ve günlük aktiviteyi arttıran bir spor yapmak isteyen herkesi Reformer Pilates salonumuza bekliyoruz.

enerGym spor stüdyolarında kişiye özgü hazırlanmış Reformer Pilates programları ile vücudunuzu kolayca kontrol edebilmeyi başarır ve kısa sürede vücut farkındalığınızı geliştirebilirsiniz. Marmaris manzarası karşısında hem ruhunuzu hem de bedeninizi iyileştirmeye ne dersiniz?

Sende Bize Katıl, Hayallerini Erteleme!

Sizde doğru bir yönlendirme ve kişiye özel antrenman programlarımız ile uzman eğitmenlerimiz eşliğinde hedeflerinize çok daha hızlı ulaşabilirsiniz.